Alergologia
lek.med.
Katarzyna Dewor
specjalista alergolog, pediatra

O Lekarzu

Wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi uzyskane w trakcie wieloletniej pracy w szpitalu oraz poradniach oraz otwarcie na najnowsze odkrycia i osiągnięcia w dziedzinie alergologii i immunologii. Wiedza uzyskana poprzez udział w licznych konferencjach, kursach i szkoleniach, również zagranicznych.

Studia medyczne w Ślaskiej Akademii Medycznej Wydział Lekarski w Zabrzu skończyłam w 1991 roku. Po rocznym stażu specjalizacyjnym rozpoczęłam specjalizację z pediatrii. W 1995 roku uzyskałam tytuł pediatry ( pierwszy stopień specjalizacji), a w roku 2000 tytuł specjalisty pediatry ( drugi stopień specjalizacji). Od roku 2003 jestem ordynatorem Oddziału Pediatrycznego Szpitala Powiatowego w Myszkowie. W trakcie mojej wieloletniej pracy jako pediatra szczególnie fascynujące i interesujące były dla mnie tematy związane z alergologią. Przez lata pracy brałam udział w licznych konferencjach, kursach i szkoleniach z alergologii, a w roku 2011 rozpoczęłam specjalizację z alergologii. Szkolenie specjalizacyjne pod kierownictwem pana profesora dr hab. Jerzego Jarząba zakończyłam w 2014 roku, a w kwietniu 2015 zdałam egzamin specjalizacyjny i uzyskałam tytuł alergologa. W kręgu moich zainteresowań zawodowych mieszczą się choroby alergiczne dzieci i dorosłych. Zajmuję się diagnostyką i leczeniem astmy, również astmy wczesnodziecięcej, alergicznego nieżytu nosa, w tym sezonowego ( pyłkowicy), różnymi postaciami alergii pokarmowej. Ponadto zajmuję się też leczeniem pokrzywek i, niektórych chorób alergicznych skóry.

Choroby alergiczne to prawdziwa epidemia XXI wieku. U wielu pacjentów, szczególnie dzieci brak odpowiedniej diagnostyki powoduje, że alergiczna przyczyna schorzenia często nie jest rozpoznana i dlatego nie jest możliwe prawidłowe leczenie.

Aktualnie są znane skuteczne metody leczenia wielu chorób alergicznych, które odpowiednio wcześnie wdrożone umożliwiają zatrzymanie tzw. "marszu alergicznego" czyli rozwoju kolejnej choroby z kręgu alergii u danego chorego.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OK